EURO 2016: Portugalia - Franța 0-0, la pauză/Cristiano Ronaldo a ieșit accidentat

UPDATE ORA 22:49 Echipele de fotbal ale Portugaliei și Franței sunt la egalitate, 0-0, la pauza finalei EURO 2016, duminică seara, pe Stade de France din Saint-Denis. Cristiano Ronaldo, vedeta echipei Portugaliei, s-a accidentat și a fost înlocuit în minutul 25.

* ORA 21:34 EURO 2016: Portugalia — Franța, echipele de start

Portugalia și Franța aliniază cele mai bune echipe în finala EURO 2016 la fotbal, duminică seara, pe Stade de France din Saint-Denis.

La lusitani a revenit în formula de bază fundașul Pepe, care a ratat semifinala cu Țara Galilor din cauza unei accidentări. De asemenea, William Carvalho este titular după ce a ispășit o suspendare de un meci.

Franța începe pentru al treilea meci consecutiv cu aceeași echipă.

Formațiile de start:
Portugalia: 1. Rui Patricio — 21. Cédric Soares, 3. Pepe, 4. José Fonte, 5. Raphael Guerreiro — 14. William Carvalho — 16. Renato Sanches, 23. Adrien Silva, 10. Joao Mario — 17. Nani, 7. Cristiano Ronaldo (căpitan). Selecționer: Fernando Santos.

Rezerve: 22. Eduardo, 12. Anthony Lopes — 2. Bruno Alves, 6. Ricardo Carvalho, 19. Eliseu, 15. André Gomes, 13. Danilo Pereira, 8. Joao Moutinho, 18. Rafa Silva, 11. Vieirinha, 9. Éder, 20. Ricardo Quaresma.

Franța: 1. Hugo Lloris (căpitan) — 19. Bacary Sagna, 21. Laurent Koscielny, 22. Samuel Umtiti, 3. Patrice Evra — 15. Paul Pogba, 14. Blaise Matuidi — 18. Moussa Sissoko, 7. Antoine Griezmann, 8. Dimitri Payet — 9. Olivier Giroud. Selecționer: Didier Deschamps.

Rezerve: 23. Benoît Costil, 16. Steve Mandanda — 17. Lucas Digne, 2. Christophe Jallet, 13. Eliaquim Mangala, 4. Adil Rami, 6. Yohan Cabaye, 20. Kingsley Coman, 5. N'Golo Kanté, 12. Morgan Schneiderlin, 10. André-Pierre Gignac, 11. Anthony Martial.

Arbitru: Mark Clattenburg; arbitri asistenți: Simon Beck, Jake Collin; arbitri asistenți adiționali: Anthony Taylor, Andre Marriner (toți din Anglia); arbitru de rezervă: Viktor Kassai (Ungaria)