FC Botoșani a reușit să „smulgă“ un punct în meciul cu CFR Cluj. Golul a fost înscris în prelungiri

FC Botoşani și CFR Cluj au terminat la egalitate, 1-1 (0-1), duminică seara, pe terenul echipei moldovene, într-un meci din etapa a 20-a a Superligii de fotbal.

FC Botoșani a reușit să obțină un punct în prelungirile meciului Foto: Facebook

Campioana a deschis scorul prin mijlocaşul croat Lovro Cvek (28), însă gazdele au smuls egalul pe finalul partidei, graţie golului reuşit de Andrei Dragu (90+1), care a împins în poartă mingea şutată de Mihai Roman II şi deviată de portarul Simone Scuffet.

Acesta a fost meciul de debut al antrenorului Flavius Stoican la FC Botoşani.

CFR Cluj este neînvinsă de patru meciuri în campionat, trei victorii şi un egal.

FC Botoşani nu a mai câştigat de şapte etape, în care are patru egaluri şi trei înfrângeri. Echipa din Moldova ocupă locul 12 în Superliga de fotbal.

1 Va fi asfaltat cel mai vechi drum din țară, o variantă mai scurtă cu 30 de km la Valea Oltului!

2 Când vom circula pe Autostrada Transilvania? Problemele de mobilizare ale UMB dau estimările peste cap

3 VIDEO Multe națiuni occidentale ar trebui să ia în serios această declarație...

4 Potrivit manualului, dacă Rusia ar fi respectat propria doctrină militară, ar fi cucerit Ucraina în prima etapă a invaziei