Fotbal - Liga I: FCSB - UTA Arad 3-0

FCSB a învins-o pe UTA Arad cu scorul de 3-0 (0-0), sâmbătă seara, pe Arena Naţională din Bucureşti, într-un meci din etapa a 12-a a Ligii I de fotbal.

FCSB a făcut diferenţa în ultimul sfert de oră al partidei, după ce UTA a rămas în inferioritate numerică, Neluţ Roşu primind al doilea cartonaş galben (58). Roş-albaştrii au deschis scorul prin Dennis Man (76 - penalty), după un fault comis de Erico asupra lui Octavian Popescu. Pentru Man, fost jucător la UTA, a fost al zecelea gol în acest sezon, fiind golgheterul la zi al Ligii I. Florinel Coman a marcat al doilea gol al gazdelor, la meciul său de revenire (90) după o pauză de trei luni din cauza unei accidentări. Darius Olaru a închis tabela din centrarea lui Ovidiu Popescu (90+2).

Fiecare echipă a avut o bară în prima repriză, gazdele prin Olimpiu Moruţan (14), iar arădenii prin Ioan Hora (32).

FCSB a reuşit a şaptea victorie consecutivă în campionat.

UTA a suferit prima sa înfrângere în deplasare în acest sezon, acesta fiind şi cel mai drastic eşec de la revenirea în Liga I.

FCSB - FC UTA Arad 3-0 (0-0), Arena Naţională - Bucureşti
Au marcat: Dennis Man (76 - penalty), Florinel Coman (90), Darius Olaru (90+2).
Cartonaş roşu: Neluţ Roşu (UTA, 58).
Arbitru: Cătălin Popa (Piteşti); arbitri asistenţi: Daniel Mitruţi (Craiova), Vlad Bârleanu (Bucureşti); arbitru de rezervă: Bogdan Dumitrache (Bucureşti)
Observatori: Irina Mîrţ (Bucureşti) - CCA, Eduard Alexandru (Ploieşti) - LPF
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Andreea Preda)

Sursa foto: UTA Arad /Facebook.com