Fotbal - Liga I: Rapid Bucureşti - FC Argeş 2-0

Rapid Bucureşti a învins-o pe FC Argeş cu scorul de 2-0 (2-0), vineri seara, pe Arena Naţională din Capitală, într-un meci din etapa a 19-a a Ligii I de fotbal.

Rapid s-a impus prin două goluri marcate în decurs de patru minute de Albert Stahl (9) şi Alexandru Albu (12).

FC Argeş a dominat repriza secundă şi şi-a creat câteva ocazii de gol, pe care le-a ratat, însă.

În min. 6, mingea şutată de Younes Bnou Marzouk a fost deviată de Iasmin Latovlevici, iar Costinel Tofan a respins-o in extremis, jucătorii Rapidului solicitând acordarea golului. Potrivit imaginilor de televiziune balonul a părut că a depăşit linia porţii cu întreaga circumferinţă.

Rapid venea după trei meciuri fără victorie, două egaluri şi un eşec.

FC Argeş a suferit a doua înfrângere consecutivă.

În tur, Rapid a câştigat cu 1-0.

FC Rapid Bucureşti - FC Argeş 2-0 (2-0), Arena Naţională - Bucureşti
Au marcat:
Albert Stahl (9), Alexandru Albu (12).
Arbitru: Adrian Viorel Cojocaru (Galaţi); arbitri asistenţi: Mircea Orbuleţ (Bucureşti), Ferencz Tunyogi (Zalău); arbitru de rezervă: Viorel Nicuşor Flueran (Craiova)
Observatori: Adrian Vidan (Bucureşti) - CCA, Imilian Şerbănică (Bragadiru) - LPF
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Andreea Preda)