Fotbal - Liga I: Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - Rapid 2-2

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe a remizat cu Rapid Bucureşti, 2-2 (2-2), sâmbătă, pe teren propriu, într-o partidă din etapa a 11-a a Ligii I de fotbal.

Rapid a condus cu 2-0, prin golurile înscrise în primele zece minute de Petre Goge (3) şi marocanul Saifeddine Alami (10).

Sepsi OSK, la primul meci după despărţirea de antrenorul Leo Grozavu, a reuşit egalarea până la pauză prin golurile marcate de olandezul Kevin Luckassen (28 - penalty, 43), aflat la primele sale reuşite în tricoul formaţiei covăsnene.

Rapid a jucat ultima jumătate de oră în zece oameni, după eliminarea lui Alami (61).

Gazdele au mai ratat prin slovacul Branislav Ninaj (5, 8), iar Rapid a mai avut şansa golului prin Junior Morais (48) şi Nicolae Carnat (54).

ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - FC Rapid Bucureşti 2-2 (2-2), Stadion Municipal - Sfântu Gheorghe
Au marcat: Kevin Luckassen (28 - penalty, 43), respectiv Petre Goge (3), Saifeddine Alami (10).
Cartonaş roşu: Saifeddine Alami (Rapid) 61.
Arbitru: Sebastian Colţescu (Craiova); arbitru de rezervă: Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Daniel Mitruţi (Craiova); arbitru de rezervă: Andrei Florin Chivulete (Bucureşti)
Observatori: Ioan Onicaş (Zalău) - CCA, Paul Cazan (Bucureşti) - LPF
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Andreea Preda)

Sursa fotografiilor: Sepsi OSK /Facebook