Fotbal: CFR Cluj dezminte că ar fi luat în considerare demiterea antrenorului Dan Petrescu

Fotbal: CFR Cluj dezminte că ar fi luat în considerare demiterea antrenorului Dan Petrescu

Clubul de fotbal CFR Cluj a dezminţit, miercuri, prin intermediul unui comunicat publicat pe pagina sa de Facebook, că nu a luat în considerare ''nicio secundă'' schimbarea antrenorului Dan Petrescu.

''Conducerea clubului CFR 1907 Cluj NU s-a gândit nicio secundă la schimbarea antrenorului Dan Petrescu de pe banca tehnică a echipei noastre, nici acum şi nici din sezonul următor. Dan Petrescu are parte de susţinerea totală a conducerii clubului nostru'', se arată în comunicat.

''Tehnicianul care a obţinut cele mai mari performanţe din istoria clubului într-un timp atât de scurt, reuşind să câştige de două ori consecutiv titlul în România şi să califice echipa în Primăvara Europeană după un sezon fantastic şi nişte victorii incredibile în competiţiile internaţionale este şi va rămâne antrenorul echipei CFR 1907 Cluj. Toate performanţele pe care Dan Petrescu le-a obţinut în calitate de antrenor principal al echipei noastre, alături de un grup de jucători profesionişti şi devotaţi, au făcut ca CFR 1907 Cluj să revină în prim-planul fotbalului european'', subliniază CFR Cluj.

''Suntem convinşi că există mulţi tehnicieni care şi-ar dori să pregătească o echipă de nivelul CFR-ului, însă noi avem antrenor în persoana lui Dan Petrescu, cel care mai are contract cu CFR 1907 Cluj încă două sezoane, contract pe care o să îl ducă la bun sfârşit. În încheiere, vrem să vă asigurăm din nou că nu a existat nicio discuţie cu un alt antrenor pentru a prelua banca tehnică a echipei noastre, nici acum şi nici din sezonul viitor'', a concluzionat conducerea clubului ardelean.

Presa a relatat despre probleme în cadrul clubului din Cluj-Napoca după ce CFR a pierdut poziţia de lider în Liga I. Universitatea Craiova ocupă primul loc după şase etape din play-off, cu 38 de puncte, urmată de CFR, cu 37 puncte.

În etapa a 7-a, Universitatea va juca duminică acasă cu FCSB, iar CFR o va întâlni luni pe Gaz Metan Mediaş, tot acasă.
AGERPRES (AS-autor: Mihai Ţenea, editor: Vlad Constantinescu, editor online: Ada Vîlceanu)

Trimite pe WhatsApp


Citește și:

populare
astăzi

1 Țiitoarea l-a înșelat pe Dragnea! Încornoratul și-a făcut bagajele și a părăsit casa cumpărată cu banii lui

2 Fata lui Nuțu Cămătaru...

3 Rusia, la granițele României? / Manevra președintelui nu mai pare atât de revoltătoare, nu-i așa?

4 Află ce vechime în muncă ai cumulat şi dacă ţi s-au plătit contribuţiile pentru pensie

5 ULTIMA ORĂ / Rusia ar ajunge până la granița cu România! / Cotidianul german BILD dezvăluie planurile lui Putin de…