Fotbal: CFR Cluj victorie clară cu Sepsi OSK (3-0), în Superligă

CFR Cluj victorioasă în fața Sepsi OSK Sfântu Gheorghe cu scorul de 3-0 (1-0), pe teren propriu, într-un meci restand din etapa a cincea a Superligii de fotbal, scrie Agerpres.

CFR Cluj FOTO: Sportpictures

CFR Cluj a deschis scorul prin grecul Panagiotis Tachtsidis (41 – penalty), după un henț comis în propriul careu de Adnan Aganovic. După pauză clujenii s-au despris decisiv prin reușitele semnate de Mario Camora (70) și Daniel Bîrligea (81), ambii întrați pe teren în a doua repriză.

''Veteranul'' Camora a marcat pentru al treilea meci consecutiv.

Sepsi OSK Sfântul Gheorghe a avut o bară la 1-0 pentru CFR, prin Florin Ştefan (ex-CFR), în min. 51. Pentru cei de la Sepsi OSK este a patra înfrângere consecuivă din campionat.

CFR în meciurile jucate acasă din acest sezon cinci victorii şi un egal.

FC CFR 1907 Cluj - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 3-0 (1-0), Stadion ''Dr. Constantin Rădulescu'' - Cluj-Napoca

Au marcat: Panagiotis Tachtsidis (41 - penalty), Mario Camora (70), Daniel Bîrligea (81).

Arbitru: George Cătălin Găman (Craiova); arbitri asistenţi: Ciprian Florin Danşa (Satu Mare), Adrian Popescu (Craiova); al patrulea oficial: Cătălin Buşi (Râmnicu Vâlcea)

Arbitru video: Viorel Nicuşor Flueran (Craiova); arbitru asistent video: Daniela Constantinescu (Craiova)

16 FC Botoşani 11 0 6 5 11-20 6

Legendă: M - meciuri, V - victorii, E - egaluri, Î - înfrângeri, GM - goluri marcate, GP - goluri primite, P - puncte

4 VIDEO „Nasty” și-a ales candidatul pentru București! Pe cine susține fostul tenismen?