Fotbal: Conducerea FC U Craiova 1948 susţine că nu ia în calcul înlocuirea antrenorului Adrian Mutu

Fotbal: Conducerea FC U Craiova 1948 susţine că nu ia în calcul înlocuirea antrenorului Adrian Mutu

Conducerea clubului de fotbal FC U Craiova 1948 a anunţat, luni, într-un comunicat de presă publicat pe un site de socializare, că nu ia în calcul înlocuirea antrenorului Adrian Mutu, chiar dacă echipa ocupă locul 12, cu doar 8 puncte după 8 etape disputate.

"Ca urmare a zvonurilor apărute în presă, în privinţa demiterii antrenorului Adrian Mutu, clubul nostru face următoarele precizări: conducerea clubului nu a discutat şi nu a contactat niciun antrenor în vederea înlocuirii lui Adrian Mutu. Conducerea clubului acordă în continuare încredere totală antrenorului Adrian Mutu şi staff-ului său. Soarta staff-ului tehnic nu depinde de rezultatul meciului cu FCSB, dar nici de cel cu CSU", se menţionează pe pagina oficială de Facebook a grupării oltene.

Oficialii FCU Craiova 1948 fac apel la suporteri să aibă răbdare şi să vină în număr cât mai mare, sâmbătă, pe Stadionul Ion Oblemenco, la partida cu FCSB.

"Facem apel la răbdare şi calmitate în privinţa rezultatelor. Este nevoie de timp ca jocul să dea roade, iar rezultatele să apară. Suntem un club ce a fost nimicit de două ori, o dată în 2011 şi o dată în 2014. Nu se poate face primăvară după 8 etape, dar nici îngheţ. Mai sunt multe meciuri de disputat şi, cu siguranţă, echipa va intra pe o pantă ascendentă. Haideţi cu toţii la stadion, sâmbătă, de la ora 20:00, unde echipa noastră va înfrunta veşnica rivală din Bucureşti, după 10 ani. Echipa are nevoie de susţinere, încredere şi încurajări", se mai precizează în comunicat.

Echipa de fotbal FC U Craiova 1948 a înregistrat de la începutul sezonului 2021-2022 al Ligii I 2 victorii, 2 egaluri şi 4 înfrângeri. Sâmbătă, de la ora 20:00, pe teren propriu, echipa condusă de Adrian Mutu întâlneşte formaţia FCSB, într-o partidă contând pentru etapa a 9-a a Ligii I.
AGERPRES (AS-autor: Marius Ţone, editor: Mihai Ţenea, editor online: Adrian Dãdârlat)

Trimite pe WhatsApp


Citește și:

populare
astăzi

1 DOCUMENT Cine sunt VIP-urile din cinematografie acuzate de DIICOT / Soțul Loredanei Groza, Andrei Boncea de la S…

2 „E bine că se odihnește. Mi-a furat 23 de milioane de euro de sub nas!” / Oana Zăvoranu, dezvăluiri despre milia…

3 Gelu Tofan, „regele anvelopelor”, a murit retras în satul său natal, refuzând să lupte cu cancerul. Avea 61 de…

4 Mesaje din acestea ar trebui puse în toată țara...

5 Video viral