Fotbal: FC Voluntari - CFR Cluj 1-0, în play-out

FC Voluntari a învins-o pe CFR Cluj cu scorul de 1-0 (0-0), miercuri, pe stadionul Dinamo din București, într-un meci din etapa a patra a fazei play-out a Ligii I de fotbal.

Singurul gol al partidei a fost înscris de Laurențiu Rus (48).

Ilfovenii au mai avut două ocazii mari de gol, ambele prin Vasile Maftei, fostul jucător al lui CFR, în minutele 33 și 53.

Clujenii au fost aproape de gol în minutul 79, dar Cristian Lopez a șutat în plasa laterală.

CFR a suferit prima sa înfrângere din 2016, care pune capăt unei serii de șapte meciuri fără eșec (trei victorii, patru egaluri).

În sezonul regulat, CFR s-a impus cu 2-0 în meciul de acasă cu FC Voluntari, iar în retur s-a înregistrat un rezultat de egalitate, 2-2.

FC Voluntari are cinci victorii și un egal în ultimele șapte etape.

FC Voluntari — CFR 1907 Cluj 1-0 (0-0), stadion "Dinamo" — București

A marcat: Laurențiu Rus (48).
Arbitru: Ovidiu Hațegan (Arad); arbitri asistenți: Octavian Șovre (Oradea), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava); arbitri asistenți adiționali: Sebastian Colțescu (Craiova), Iulian Dima (București); arbitru de rezervă: Stelian Slabu (Brașov)
Observatori: Cristian Nica (Ploiești) — CCA, Ion Cățoi (București) — LPF

AGERPRES (AS/autor: Mihai Țenea, editor: Teodora Oprea, editor online: Ada Vîlceanu)

2 Bilanțul după trei luni al noului comandant al Forțelor Armate Ucrainene: Armata lui Putin sângerează din greu, dar câștigă încă teren

4 „A fost așa toată durata zborului de patru ore”

5 Prima intoxicare aruncată pe piață de Antena 3, un sondaj realizat de fostul ginere al lui Dan Voiculescu