Fotbal: Lewandowski rămâne la Bayern Munchen, conform antrenorului Julian Nagelsmann

Fotbal: Lewandowski rămâne la Bayern Munchen, conform antrenorului Julian Nagelsmann

Atacantul polonez Robert Lewandowski, despre care presa sportivă internaţională a scris că se află în vizorul echipei FC Barcelona, va evolua şi în viitorul sezon pentru Bayern Munchen, a anunţat antrenorul bavarezilor, Julian Nagelsmann.

"Lewandowski este încă sub contract cu Bayern şi va continua să joace pentru noi", a declarat Nagelsmann în cursul unei conferinţe de presă.

În vârstă de 33 ani, Robert Lewandowski joacă din 2014 la Bayern Munchen, alături de care a câştigat şapte titluri de campion al Germaniei şi Liga Campionilor (în 2020), între alte trofee. Contractul său cu gruparea de pe Allianz Arena expiră în iunie 2023.

Polonezul a evoluat anterior la o altă echipă din Bundesliga, Borussia Dortmund, cu care a fost dublu campion al Germaniei şi finalist în Champions League (în 2013).
AGERPRES (AS/editor: Mihai Dragomir, editor online: Simona Aruştei)


populare
astăzi

1 BREAKING Șeful FMI pe regiune anunță o posibilă „supraperformanță economică” în România datorită reformelor deja realizate

2 BREAKING Rapoarte ale serviciilor secrete americane dezvăluie că Putin vrea să cucerească părți din Europa, inclusiv țări care sunt membre NATO

3 VIDEO Uite o chestie care merită văzută...

4 Văduva bărbatului omorât de Mario Iorgulescu a luat foc: „Ăsta a omorât un om și n-a făcut o zi de pușcărie”

5 Ce îl așteaptă pe Zelenski în scenariul cel mai negru pentru Ucraina