Fotbal: Sânmărtean a calificat-o pe Al-Taawoun în sferturile Cupei Regelui, în Arabia Saudită

Mijlocașul român Lucian Sânmărtean a calificat echipa Al-Taawoun în sferturile de finală ale Cupei Regelui, marți, în Arabia Saudită, după ce a marcat golul prin care formația antrenată de Costel Gâlcă a câștigat cu scorul de 1-0, în deplasare, în fața echipei Al-Raed.

Sânmărtean, care a fost integralist, a marcat în minutul 87 al meciului.

Costel Gâlcă, antrenorul formației Al-Taawoun

La oaspeți a jucat și portughezul Ricardo Machado, fost jucător la FC Brașov și Dinamo.

În sferturi, echipa antrenată de Costel Gâlcă o va întâlni pe învingătoarea dintre Al-Ettifaq și Al-Fateh.

AGERPRES (editor: Mihai Țenea, editor online: Evelin Ceciu)

2 Document secret rusesc obținut de Washington Post

3 Ucraina a încălcat „linia roșie nucleară” a Rusiei? / Culisele unui atac ucrainean asupra unei ținte-cheie din Rusia