Fotbal: Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, în sferturile Cupei României

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României la fotbal după ce a învins-o pe FC U Craiova cu scorul de 1-0 (1-0), joi seara, în deplasare, la Sepsi OSK Sfântu Gheorghe.

Diferenţa a fost făcută de autogolul fundaşului sârb Marko Gajic (38), care a deviat nefericit şutul expediat de Anass Achahbar.

Finalul a fost unul foarte tensionat, arbitrul arătând cartonaşe roşii portarului oaspeţilor, Roland Niczuly, şi fundaşului Dominik Kovacic (FC U Craiova), pentru o altercaţie.

Sepsi OSK a încheiat meciul cu mijlocaşul croat Adnan Aganovic pe post de portar.

Meciul consemnează prima victorie pentru Sepsi OSK de la numirea italianului Cristiano Bergodi în funcţia de antrenor.

Alături de Sepsi OSK în sferturi s-au mai calificat CSO Filiaşi, Chindia Târgovişte, FC Argeş, FC Voluntari, Universitatea Craiova şi FC Buzău.

FC U Craiova 1948 - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 0-1 (0-1), Stadion Municipal - Drobeta-Turnu Severin
A marcat: Marko Gajic (autogol, 38).
Cartonaşe roşii: Roland Niczuly (Sepsi OSK) 90+3, Dominik Kovacic (FC U Craiova) 90+3.
Arbitru: Marian Barbu (Făgăraş); arbitri asistenţi: Mircea Orbuleţ (Bucureşti), Bogdan Gheorghe (Bucureşti); arbitru de rezervă: Iulian Călin (Ştefăneşti/Argeş)
Observatori: Cristian Nica (Ploieşti) - CCA, Mihai Duras (Deva) - FRF
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Ady Ivaşcu)

1 Roubini avertizează / „Mama tuturor crizelor economice se profilează și nu va fi nimic de făcut în privința asta”

2 Date care dau de gândit / Rusia a scos din depozite ce avea mai bun, dar încă mai are resurse pentru încă doi ani de război

3 „Wow, sexul din filme este foarte real”

4 VIDEO Momente de stupoare la Budapesta! / „A fost ca și cum suveranitatea Ungariei a fost cedată chinezilor”

5 VIDEO Aceste imagini bizare sunt din Germania...