Fotbal: Tabloul tragerii la sorţi a primului tur preliminar al Europa League

Fotbal: Tabloul tragerii la sorţi a primului tur preliminar al Europa League

Tragerea la sorţi a primului tur preliminar al Europa League la fotbal a avut loc marţi la sediul UEFA de la Nyon.

După cum s-a anunţat, FCSB va juca împotriva lui Milsami Orhei (Republica Moldova), iar Universitatea Craiova o va întâlni pe Sabail (Azerbaidjan).

Malmo (Suedia) - Ballymena (Irlanda de Nord)/NSÍ (Feroe)
Connah's Quay Nomads (Ţara Galilor) - Kilmarnock (Scoţia)
Breidablik (Islanda) -Vaduz (Liechtenstein)
Brann Bergen (Norvegia) - Shamrock Rovers (Irlanda)
Vitebsk (Belarus) - KuPS Kuopio (Finlanda)
Ordabasî Şimkent (Kazahstan) - Torpedo Kutaisi (Georgia)
Sant Julia (Andorra)/Europa (Gibraltar) - Legia Varşovia (Polonia)
Gzira United (Malta) - Hajduk Split (Croaţia)
Radnicki Nis (Serbia) - Flora (Estonia)
ŢSKA Sofia (Bulgaria) - Titograd (Muntenegru)
Maccabi Haifa (Israel) - Mura (Slovenia)
Debrecen (Ungaria) - Kukesi (Albania)
Jeunesse Esch (Luxemburg) - Tobol Kostanai (Kazahstan)
FCSB (România) - Milsami Orhei (Moldova)
Cukaricki (Serbia) - Bananţ (Armenia)
Crusaders (Irlanda de Nord) - B36 (Feroe)
Inter Turku (Finlanda) - Brondby (Danemarca)
Prishtina (Kosovo)/St Joseph's (Gibraltar) - Glasgow Rangers (Scoţia)
Cork (Irlanda) - Progres Niederkorn (Luxemburg)/Cardiff Metropolitan University (Ţara Galilor)
Molde (Norvegia) - KR (Islanda)
Levski Sofia (Bulgaria) - Ruzomberok (Slovacia)
Akademija Pandev (Macedonia de Nord) - Zrinjski (Bosnia)
FK Zeta (Muntenegru) - Fehervar (Ungaria)
Şahtior Soligorsk (Belarus) - Hibernians (Malta)
Neftci Baku (Azerbaidjan) - Speranţa Nisporeni (Moldova)
Olimpija Ljubljana (Slovenia) - Rigas FS (Letonia)
Honved Budapesta (Ungaria) - Zalgiris Vilnius (Lituania)
Radnik Bijeljina (Bosnia) - Spartak Trnava (Slovacia)
Fola Esch (Luxemburg) - Cihura Sacikere (Georgia)
Alaşkert (Armenia) - Makedonija Skopje (Macedonia de Nord)
Dinamo Tbilisi (Georgia) - La Fiorita (San Marino)/Engordany (Andorra)
Siroki Brijeg (Bosnia) - Kairat Almatî (Kazahstan)
Zalgiris Kaunas (Lituania) - Apollon Limassol (Cipru)
Ventspils (Letonia) - Teuta (Albania)
KS Cracovia (Polonia) - DAC 1904 Dunajska Streda (Slovacia)
Stjarnan (Islanda) - Levadia Tallinn (Estonia)
Barry Town (Ţara Galilor)/Cliftonville (Irlanda de Nord) - Haugesund (Norvegia)
Riteriai (Lituania) - KÍ (Feroe)/Tre Fiori (San Marino)
Dinamo Minsk (Belarus) - Liepaja (Letonia)
Norrkoping (Suedia) - Saint Patrick's (Irlanda)
Aberdeen (Scoţia) - RoPS Rovaniemi (Finlanda)
Domzale (Slovenia) - Balzan (Malta)
Laci (Albania) - Hapoel Beer-Sheva (Israel)
Buducnost Podgorica (Muntenegru) - Narva Trans (Estonia)
Sabail (Azerbaidjan) - Universitatea Craiova (România) 
Piunik (Armenia) - Shkupi (Macedonia de Nord)
AEK Larnaca (Cipru) - Petrocub Hînceşti (Moldova)

Meciurile tur vor avea loc pe 11 iulie, iar cele retur, pe 18 iulie. AGERPRES (AS/autor: Mircea Lazaroniu, editor: Adrian Drăguţ, editor online: Gabriela Badea) 

Trimite pe WhatsApp


Citește și:

populare
astăzi

1 Așa o fi?

2 Două femei, una frumoasă, una...

3 Care sunt cele două trasee pe unde ar intra Rusia în România în cazul unei invazii terestre / Ce spune raportul …

4 Ioana Băsescu, cu un picior în pușcărie! / „Ea mi-a cerut să fac plăți nereale în campania din 2009”

5 De citit! / Valentin Naumescu: Rusia va pierde războiul din Ucraina