Franța - Polonia. „Cocoșii” sunt între primele opt echipe ale lumii

Franța - Polonia. „Cocoșii” sunt între primele opt echipe ale lumii

Naționala Franței s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Mondiale din Qatar, după ce a învins, scor 3-1 formația Poloniei, în optimile de finală ale competiției.

Franța - Polonia. FOTO EPA EFE

Franța - Polonia. FOTO EPA EFE

Olivier Giroud și Mbappe de două ori au adus victoria Franței, prin golurile reușite în minutele 44, 74 și 91.

Polonia a marcat singurul lor gol al întâlnirii prin Lewandowski, atacantul reușind să îl învingă pe Lloris dintr-un penalty executat la ultima fază a meciului. În primă fază, polonezul a ratat lovitura de pedeapsă, însă arbitrul a decis repetarea loviturii de la 11, pentru că portarul polonez nu a rămas pe linia porții.

Franța își așteaptă adversara din sferturile de finală ale Cupei Mondiale formație care se va decide în meciul dintre Anglia și Senegal.

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 BREAKING Zeci de funcționari au ajuns pe funcții în ANAF și Ministerul Finanțelor cu studii făcute la universități fantomă

2 Ce se întâmplă? / Cel mai bogat om al planetei „arată semne de îmbătrânire accelerată”

3 VIDEO CTP, necruțător cu Anca Alexandrescu

4 VIDEO Rușii, dați cu „cracii-n sus” la Pokrovsk?

5 VIDEO Priviți, ucrainenii au „prăjit” cea mai mare rafinărie Lukoil din Rusia, care produce 30% din consumul de benzină al țării