Franța: Turnul Eiffel a fost evacuat din cauza unui pachet suspect

Franța: Turnul Eiffel a fost evacuat din cauza unui pachet suspect

Turnul Eiffel din Paris a fost evacuat vineri din cauza unui pachet despre care s-a crezut inițial că ar putea fi o bombă, dar în final a fost doar o alarmă falsă, relatează publicația britanică The Sun.

Personalul specializat sosit la fața locului a constatat că respectivul obiect nu reprezintă un pericol, astfel că accesul în interior a fost permis din nou la circa o oră după evacuare.

Incidentul survine la o zi după ce un individ a încercat să pătrundă cu autoturismul într-o mulțime în fața unei moschei dintr-o suburbie a Parisului.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Cum e posibil așa ceva? / Ce se întâmplă la Uzina de muniții de la Dragomirești arată de ce am ajuns pe marginea prăpastiei economice

2 „Fiți pe fază pentru anunțul de luni”. Calculul lui Putin privind Ucraina se va întoarce împotriva lui, spune un senator republican

3 VIDEO Președintele României / A fost o greșeală uriașă a politicului când pensia a ajuns să fie mai mare ca salariul

4 BREAKING România va deveni prima țară europeană care va cumpăra sistemul de apărare antiaeriană Iron Dome

5 Culisele alegerii Siminei Tănăsescu la șefia CCR. A fost votată de doi judecători PSD. Nicușor Dan, luat prin surprindere