Fulop Lorand Arpad - numit preşedinte al Administraţiei Fondului pentru Mediu

Fulop Lorand Arpad (UDMR) a fost numit joi în funcţia de preşedinte al Administraţiei Fondului pentru Mediu.

Acesta era subsecretar de stat la Ministerul Cercetării, Inovării şi Digitalizării, fiind eliberat din această calitate printr-o decizie semnată de premierul Florin Cîţu.

Numirea lui Fulop Lorand Arpad la Administraţia Fondului pentru Mediu a venit după ce fostul şef al instituţiei, Ştefan Toga, care fusese desemnat în martie la şefia AFM, şi-a dat demisia.

Totodată, premierul a numit joi un nou secretar de stat la Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice şi Administraţiei.

Este vorba despre Daniel George Surdu. Acesta îl înlocuieşte pe Andrei Vasile Ungur, care a fost eliberat din funcţia deţinută la MDLPA.

Toate deciziile au fost publicate în Monitorul Oficial. AGERPRES


populare
astăzi

1 DOCUMENTE Iese fum fără foc? / Noi amănunte despre „cuibul porumbeilor” Docuz / Ciolacu

2 Rețineți asta / A fost ultima guvernare la care a mai participat PSD!

3 SURSE Nicușor Dan vrea premier tehnocrat

4 Grindene, uită-te pe contul lui Bolojan, să vezi diferența dintre voi, prostule!

5 VIDEO „Liderii PSD, niște marionete după care se ascund oameni foarte puternici”