GCS: 190 de pacienţi cu COVID-19 la terapie intensivă; persoane internate - 1.267

GCS: 190 de pacienţi cu COVID-19 la terapie intensivă; persoane internate - 1.267

Un număr de 1.267 de persoane infectate cu noul coronavirus sunt internate în unităţile sanitare de profil, dintre care 190 la terapie intensivă, a anunţat, duminică, Grupul de Comunicare Strategică.

Pe teritoriul României, 3.631 de persoane confirmate cu infecţie cu noul coronavirus sunt în izolare la domiciliu, iar 1.306 se află în izolare instituţionalizată.

De asemenea, 63.323 de persoane se află în carantină la domiciliu, iar în carantină instituţionalizată sunt 75.

În ultimele 24 de ore, au fost înregistrate 501 apeluri la numărul unic de urgenţă 112. AGERPRES


populare
astăzi

1 Adevărații șefi ai României, la ei e cheia...

2 O informație care dă de gândit...

3 VIDEO „Taci dracu' din gură, ești altă generație, nu vă suport” / Claudiu Bleonț și-a umilit fetița pe scenă

4 VIDEO Nicușor Dan a luat-o razna? Serie de gafe la dezbaterea de la TVR

5 Aceste lucruri se petrec în „curata” Germanie... La Amsterdam, unde abia poți respira pe anumite străzi din cauza „ierbii”, cum o fi?