GCS: 92 de pacienţi cu COVID-19, la terapie intensivă; persoane internate - 522

GCS: 92 de pacienţi cu COVID-19, la terapie intensivă; persoane internate - 522

Un număr de 522 de persoane infectate cu noul coronavirus sunt internate în unităţile sanitare de profil, dintre care 92 la terapie intensivă, a anunţat, duminică, Grupul de Comunicare Strategică (GCS).

În total, 1.888 persoane confirmate cu infecţie cu SARS-CoV-2 sunt în izolare la domiciliu şi 837 se află în izolare instituţionalizată pe teritoriul României, a precizat GCS.

Totodată, 18.791 de persoane se află în carantină la domiciliu şi 39 în carantină instituţionalizată.

În ultimele 24 de ore, au fost înregistrate 260 de apeluri la numărul unic de urgenţă 112. AGERPRES / (AS - autor: Eusebi Manolache, editor: Karina Olteanu, editor online: Andreea Lăzăroiu)


populare
astăzi

1 Adevărații șefi ai României, la ei e cheia...

2 O informație care dă de gândit...

3 VIDEO „Taci dracu' din gură, ești altă generație, nu vă suport” / Claudiu Bleonț și-a umilit fetița pe scenă

4 VIDEO Nicușor Dan a luat-o razna? Serie de gafe la dezbaterea de la TVR

5 Aceste lucruri se petrec în „curata” Germanie... La Amsterdam, unde abia poți respira pe anumite străzi din cauza „ierbii”, cum o fi?