Halep, după calificarea în semifinale la Birmingham: Nu m-am simţit grozav, dar am luptat până la final

„A fost un meci foarte dificil. Nu m-am simţit grozav, dar am luptat până la final. Am avut probleme, dar sunt foarte mulţumită că am câştigat. Mă gândesc doar la această săptămână, nu mă gândesc încă la Wimbledon, este încă departe. Vreau să termin foarte bine acest turneu”, a spus Halep în interviul de pe teren.

Simona Halep, locul 20 mondial şi favorită 2, s-a calificat, vineri, în semifinalele turneului de categorie WTA 250 de la Birmingham.

Halep a învins-o în sferturi pe sportiva din Marea Britanie Katie Boulter, locul 141 WTA, scor 6-4, 6-1, într-o oră şi 14 minute

În penultimul act, Halep o va întâlni pe câştigătoarea meciului Beatriz Haddad Maia (Brazilia, 32 WTA) – Camila Giorgi (Italia, 26 WTA şi cap de serie 3).

1 Un text dur și fără perdea despre ce se întâmplă acum în Ucraina și în „lumea civilizată”

3 Dezvăluiri despre culisele unor negocieri secrete care ar fi putut termina demult războiul din Ucraina / Putin și Zelenski au fost dispuși să ia în cons…

4 Hărți care dau fiori / Victoria Rusiei în Ucraina ar avea consecințe devastatoare pentru apărarea NATO. România, printre țările aflate în pericol