Ianis Hagi și Vlad Chiricheș au marcat pentru echipele lor în meciuri amicale

Fotbaliștii români Ianis Hagi și Vlad Chiricheș au marcat pentru echipele italiene Fiorentina, respectiv Napoli, sâmbătă, în meciuri amicale.

Sursa foto: sscnapoli.it

Fiorentina a surclasat formația de amatori Trentino Team cu 11-0 (6-0), internaționalul de tineret Ianis Hagi marcând în minutele 15 și 45. Hagi a evoluat în prima repriză, iar în a doua poarta echipei ''viola'' a fost apărată de Ciprian Tătărușanu.

Pentru Fiorentina au mai marcat Maxi Olivera (4), Vitor Hugo (18), Marco Meli (28), Khouma Babacar (44), Andres Schetino (55), Gabriele Gori (61), Jaime Baez (63), Sebastian Cristoforo (65), Josip Maganjic (75).

Napoli a dispus cu 7-0 (4-0) de Trento, fundașul Vlad Chiricheș marcând al treilea gol al partidei, în min. 44. Pentru Napoli au mai înscris Dries Mertens (16), Emanuele Giaccherini (37), Jose Maria Callejon (44), Arkadiusz Milik (59, 66) și Adam Ounas (60).

Chiricheș a jucat în prima repriză la formația napolitană.

AGERPRES (editor: Mihai Țenea, editor online: Adrian Dădârlat)

2 Document secret rusesc obținut de Washington Post

3 Misterioasa navă iraniană care s-a întors ieri, subit, după trei ani, acasă

4 Ucraina a încălcat „linia roșie nucleară” a Rusiei? / Culisele unui atac ucrainean asupra unei ținte-cheie din Rusia