Iaşi: Bărbat adus în stare gravă la spital după ce s-a autoincendiat

Iaşi: Bărbat adus în stare gravă la spital după ce s-a autoincendiat

Un bărbat de 43 de ani, din localitatea Bogdăneşti, comuna Horleşti a fost adus, luni seara, la Spitalul "Sf. Spiridon" din Iaşi, după ce a suferit arsuri pe 18% din suprafaţa corporală.

Coordonatorul UPU-SMURD Iaşi, Diana Cimpoeşu, a informat, marţi, că bărbat s-a autoincendiat cu benzină pe fondul consumului de alcool.

În urma gestului său, bărbatul a suferit arsuri de gradul II şi III pe 18% din suprafaţa corporală. Arsura i-a afectat extremitatea cefalică. De asemenea, bărbatul a suferit arsuri de căi aeriene, edem glotic, arsuri la nivelul ambelor mâini şi la nivelul coapsei drepte.

El a fost adus în UPU de la Spitalul "Sf. Spiridon", unde a fost stabilizat, intubat şi ventilat mecanic, după care a fost dus în sala de de operaţii a Clinicii de Chirurgie Plastică şi Reparatorie. AGERPRES


populare
astăzi

1 Ghiciți voi care dintre ăștia este noul prim-vicepreședinte al PSD...

2 Citiți și voi ce a spus azi Valentin Lazea, economistul şef al Băncii Naţionale a României...

3 VIDEO Orban îl întrerupe pe Trump și-i spune că o vrea pe blondina de la Casa Albă...

4 VIDEO Imagini dramatice din bastionul ucrainean care stă să cadă...

5 „Diavolul Bael. Seamănă fix, dar fix cu Putin. Dar stați să vedeți chestiune și mai tare!”