Infotrafic: Trafic restricționat pe DN1 pe prima bandă a sensului de mers către București

Infotrafic: Trafic restricționat pe DN1 pe prima bandă a sensului de mers către București

Traficul este restricționat duminică seara pe DN1 pe prima bandă a sensului de mers către București urmare a producerii unui accident rutier în care au fost implicate trei autoturisme la kilometrul 99+600 de metri, în localitatea Nistorești, județul Prahova.

Centrul Infotrafic din Inspectoratul General al Poliției Române precizează că se circulă pe banda a doua, valorile de trafic fiind ridicate, estimându-se ca în aproximativ 30 de minute circulația rutieră să fie reluată și pe banda restricționată.

"Cauza producerii accidentului a fost intrarea pe contrasens de către primul autoturism și coliziunea cu celelalte două care circulau regulamentar, impact în urma căruia a rezultat o persoană rănită ușor", se mai arată în comunicatul Infotrafic.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Voi ați văzut ce se întâmplă în Germania?

2 Surprinzătoarele declarații ale generalului american Philip Breedlove despre baza Mihail Kogălniceanu!

3 BREAKING Război între doi membri la vârful USR

4 SURSE Ce le-a spus președintele Nicușor Dan apropiaților despre viitorul șef al SIE

5 Ce a descoperit RISE Project despre unul dintre procurorii DIICOT implicați inițial în anchetarea Holzindustrie Schweighofer