JO 2020: Programul finalelor de duminică 1 august la Tokyo

JO 2020: Programul finalelor de duminică 1 august la Tokyo

Un număr de 25 de finale sunt programate duminică 1 august la Jocurile Olimpice de la Tokyo, cele mai multe fiind la înot (5), atletism (4) şi gimnastică artistică (4).

Se vor mai acorda medalii la tenis (3), badminton, ciclism BMX, golf, haltere, sărituri în apă, scrimă şi yachting.

Programul finalelor de duminică 1 august (ora României):
ATLETIS
M
04:35 (Olympic Stadium) aruncarea greutăţii - feminin
13:10 (Olympic Stadium) săritura în înălţime - masculin
14:15 (Olympic Stadium) triplusalt - feminin
15:50 (Olympic Stadium) 100 m - masculin

BADMINTON
14:30 (Musashino Forest Sport Plaza) simplu feminin - meciul pentru medalia de bronz
15:20 (Musashino Forest Sport Plaza) simplu feminin - meciul pentru medalia de bronz aur

BOX
06:03 (Kokugikan Arena) categoria welter (63-69 kg) semifinala 1: Pat McCormack (Marea Britanie) - Aidan Walsh (Irlanda)
06:51 (Kokugikan Arena) categoria semigrea (75-81 kg) semifinala 1: Imam Hataev (Comitetul Olimpic Rus) - Benjamin Whittaker (Marea Britanie)
12:03 (Kokugikan Arena) categoria welter (63-69 kg) semifinala 2: Roniel Iglesias (Cuba) - Andrei Zamkovoi (Comitetul Olimpic Rus)
12:51 (Kokugikan Arena) categoria semigrea (75-81 kg) semifinala 2: Arlen Lopez (Cuba) - Loren Berto Alfonso Dominguez (Azerbaidjan)

CICLISM BMX FREESTYLE
04:10 (Ariake Urban Sports Park) individual feminin
05:20 (Ariake Urban Sports Park) individual masculin

GIMNASTICĂ ARTISTICĂ
11:00 (Ariake Gymnastics Centre) sol - masculin
11:52 (Ariake Gymnastics Centre) sărituri - feminin
12:41 (Ariake Gymnastics Centre) cal cu mânere - masculin
13:24 (Ariake Gymnastics Centre) paralele - feminin

GOLF
01:30 (Kasumigaseki Country Club) turneul masculin

HALTERE
07:50 (Tokyo International Forum) cat. 76 kg feminin - Group B
13:50 (Tokyo International Forum) cat. 76 kg feminin - Grupa A

ÎNOT
04:30 (Tokyo Aquatics Centre) 50 m liber masculin
04:37 (Tokyo Aquatics Centre) 50 m liber feminin
04:44 (Tokyo Aquatics Centre) 1.500 m liber masculin
05:15 (Tokyo Aquatics Centre) ştafetă 4x100 m mixt feminin
05:36 (Tokyo Aquatics Centre) ştafetă 4x100 m mixt masculin

SĂRITURI ÎN APĂ
09:00 (Tokyo Aquatics Centre) sărituri feminin - trambulină 3 metri

SCRIMĂ
12:30 (Makuhari Messe B) floretă masculin pe echipe - meciul pentru bronz
13:50 (Makuhari Messe B) floretă masculin pe echipe - meciul pentru aur

TENIS
09:00 (Ariake Tennis Park) simplu masculin
09:00 (Ariake Tennis Park) dublu feminin
09:00 (Ariake Tennis Park) dublu mixt

YACHTING
08:33 (Enoshima) Laser masculin
09:33 (Enoshima) Laser Radial feminin
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Ada Vîlceanu) 

Trimite pe WhatsApp


Citește și:

populare
astăzi

1 Tun de 400 de milioane de euro! / Cui au dat liberalii licențele pentru nămolul de la Techirghiol și sarea de la…

2 „Femeile care vor să facă sex să poarte la job un cerculeț verde pe rever” / Controversă provocată de George Bu…

3 Alcov politic / În sfârșit, tractoristul Stănescu a primit verde de la Cotroceni să depună moțiunea de cenzură

4 Scandal la Zona liberă Curtici-Arad! „Marmota” s-a dedulcit la „ciocolată”?

5 Așa o fi?