JO 2020: Programul finalelor de marţi 3 august la Tokyo

JO 2020: Programul finalelor de marţi 3 august la Tokyo

Ziua de marţi programează nu mai puţin de 26 de finale la Jocurile Olimpice de la Tokyo, dintre care cele mai multe, şase, vor fi la atletism.

Câte patru vor avea loc la kaiac-canoe şi yachting, gimnastica artistică şi luptele vor avea câte trei, boxul şi ciclismul, câte două, iar la haltere şi sărituri în apă, câte una.

Programul finalelor de marţi 3 august (ora României):
 

ATLETISM
04:50 (Olympic Stadium) săritura în lungime - feminin
06:20 (Olympic Stadium) 400 m garduri - masculin
13:20 (Olympic Stadium) săritura cu prăjina - masculin
14:35 (Olympic Stadium) aruncarea ciocanului - feminin
15:25 (Olympic Stadium) 800 m - feminin
15:50 (Olympic Stadium) 200 m - feminin

BOX
05:30 (Kokugikan Arena) cat. 52-57 kg masculin - semifinala 1: Duke Ragan (SUA) - Samuel Takyi (Ghana)
06:18 (Kokugikan Arena) cat. 81-91 kg masculin - semifinala 1: Muslim Gadjimagomedov (Comitetul Olimpic Rus) - David Nyika (Noua Zeelandă)
07:05 (Kokugikan Arena) cat. 54-57 kg feminin - finala: Nesthy Petencio (Filipine) - Sena Irie (Japonia)
12:03 (Kokugikan Arena) cat. 52-57 kg masculin - semifinala 2: Lazaro Alvarez (Cuba) - Albert Batîrgaziev (Comitetul Olimpic Rus)
12:50 (Kokugikan Arena) cat. 81-91 kg masculin - semifinala 2: Abner Teixeira (Brazilia) - Julio la Cruz (Cuba)
13:05 (Kokugikan Arena) cat. 63-69 kg masculin - finala: Pat McCormack (Marea Britanie) - Roniel Iglesias (Cuba)

CICLISM PE PISTĂ
11:19 (Izu Velodrome) urmărire pe echipe - feminin - finala pentru bronz
11:26 (Izu Velodrome) urmărire pe echipe - feminin - finala pentru aur
11:41 (Izu Velodrome) sprint pe echipe - masculin - finala pentru bronz
11:44 (Izu Velodrome) sprint pe echipe - masculin - finala pentru aur

GIMNASTICĂ ARTISTICĂ
11:00 (Ariake Gymnastics Centre) paralele - masculin - finala
11:50 (Ariake Gymnastics Centre) bârnă - feminin - finala
12:39 (Ariake Gymnastics Centre) bară - masculin - finala

HALTERE
07:50 (Tokyo International Forum) cat. 109 kg masculin - Grupa B
13:50 (Tokyo International Forum) cat. 109 kg masculin - Grupa A

KAIAC-CANOE
05:37 (Sea Forest Waterway) kaiac-1, 200 m - feminin
05:53 (Sea Forest Waterway) canoe-2, 1.000 m - masculin
06:20 (Sea Forest Waterway) kaiac-1, 1.000 m - masculin
06:46 (Sea Forest Waterway) kaiac-2, 500 m - feminin

LUPTE
(Makuhari Messe A) cat. 77 kg masculin, greco-romane - meci pentru bronz
(Makuhari Messe A) cat. 77 kg masculin, greco-romane - meci pentru bronz
13:55 (Makuhari Messe A) cat. 77 kg masculin, greco-romane - meci pentru aur
(Makuhari Messe A) cat. 97 kg masculin, greco-romane - meci pentru bronz
(Makuhari Messe A) cat. 97 kg masculin, greco-romane - meci pentru bronz
15:30 (Makuhari Messe A) cat. 97 kg masculin, greco-romane - meci pentru aur
(Makuhari Messe A) cat. 68 kg feminin, libere - meci pentru bronz
(Makuhari Messe A) cat. 68 kg feminin, libere - meci pentru bronz
15:20 (Makuhari Messe A) cat. 68 kg feminin, libere - meci pentru aur

SĂRITURI ÎN APĂ
09:00 (Tokyo Aquatics Centre) trambulina de 3 metri - masculin

YACHTING
06:33 (Enoshima) 49er FX feminin - cursa pentru medalie
07:33 (Enoshima) 49er masculin - cursa pentru medalie
08:33 (Enoshima) Finn masculin - cursa pentru medalie
09:33 (Enoshima) Nacra 17 mixt - cursa pentru medalie
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Gabriela Badea) 

 

 

* Mai multe imagini pe AGERPRES FOTO 

 

**

Trimite pe WhatsApp


Citește și:

populare
astăzi

1 Așa o fi? Circoteca cu congresul e bluf? Iohannis joacă la două capete? Citiți ce se zvonește...

2 Uite o întrebare / Cine a luat 5 milioane de euro șpagă pentru Dragnea, la Atena?

3 Congresul cașcavalului / Marioneta a câștigat

4 Ce diferențe genetice sunt între transilvăneni, valahi, moldoveni și dobrogeni

5 Sebastian Lăzăroiu îl face muci pe Cîțu