Liga I: Astra Giurgiu - CSM Poli Iaşi 3-0, în play-off

Astra Giurgiu a învins-o pe CSM Poli Iaşi cu scorul de 3-0 (1-0), luni seara, pe teren propriu, într-un meci din etapa a şaptea a fazei play-off a Ligii I de fotbal.

Astra s-a impus prin golurile marcate de Anatole Abang (10), Alexandru Stan (48) şi Alexandru Dandea (82 - penalty).

Astra şi-a creat mai multe ocazii de gol, în timp ce ieşenii au avut o bară, prin Platini (27).

Giurgiuvenii câştigaseră cu 3-0 şi în meciul tur, desfăşurat săptămâna trecută.

Astra, care este la a treia victorie consecutivă, a urcat pe locul patru în clasament.

CSM Poli Iaşi nu a mai câştigat de opt etape, în care a obţinut un singur punct.

AFC Astra Giurgiu - CSM Poli Iaşi 3-0 (1-0), stadionul ''Marin Anastasovici'' - Giurgiu
Au marcat: Anatole Abang (10), Alexandru Stan (48), Alexandru Dandea (82 - penalty).
Arbitru: Alexandru Tudor (Bucureşti); arbitri asistenţi: Andrei Constantinescu (Bucureşti), Florin Păunescu (Râmnicu Vâlcea); arbitru de rezervă: Horia Gabriel Mladinovici (Bucureşti)
Observatori: Nicolae Grigorescu (Timişoara) - CCA, Mircea Călin (Bucureşti) - LPF
AGERPRES (AS/editor: Mihai Ţenea, editor online: Daniela Juncu)


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...