Liga I: Concordia Chiajna - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2-1

Liga I: Concordia Chiajna - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2-1

Concordia Chiajna a învins-o acasă pe ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scor 2-1 (1-1), meciul având loc sâmbătă în etapa a 12-a a Ligii I de fotbal.

Într-o partidă cu multe greșeli de ambele părți, Sepsi a înscris prima, prin Fulop, din pasa lui Hadnagy, în minutul 18. Batin a egalat din careul mic în minutul 33, după o centrare de pe stânga a lui Bawab.

Mai multe șanse de gol au venit pe final. Batin a avut o mare ocazie în minutul 87, după o eroare a oaspeților. Un minut mai târziu, Sepsi a fost aproape de gol prin Bud.

O nouă mare greșeală în defensiva oaspeților, comisă de Oros, i-a permis lui Bumba să înscrie golul victoriei în al doilea minut de prelungire, din pasa lui Batin.

Concordia nu a jucat în precedenta etapă, meciul cu Dinamo fiind amânat din cauza avertizării de furtună.

În clasament, Sepsi rămâne pe locul 11, cu 10 puncte. Concordia se menține pe poziția a 12-a, cu 8 puncte.

CS Concordia Chiajna — ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2-1 (1-1), Stadion Concordia — Chiajna
Au marcat: Paul Batin (33), Claudiu Bumba (90+2), respectiv Istvan Fulop (18)
Arbitru: Adrian Viorel Cojocaru (Galați); arbitri asistenți: Marius Cristian Marchidanu (Brăila), Florin Păunescu (Râmnicu Vâlcea); arbitru de rezervă: Horia Gabriel Mladinovici (București)
Observatori: Irina Mîrț (București) — CCA, Ioan Mironaș (Piatra Neamț) — LPF

AGERPRES (AS-editor: Mircea Lazaroniu, editor online: Daniela Juncu)


populare
astăzi

1 Voi ați citit ce scrie Ana Birchall despre ce urmează să se întâmple după decizia judecătoarei Savonea în cazul Voiculescu?

2 Citiți asta / Aceste porcării transpartinice au îngropat România....

3 Bătaie în timpul unui zbor Tel Aviv - Bucureşti. 30 de pasageri au fost implicaţi în altercaţie. Poliția a intervenit imediat după aterizare

4 Mihaela Bilic, postare controversată în care atacă Big Pharma

5 „Venea Mercedesul şi mă lua dimineaţa, aveam apartament în închisoare, puteam să aduc 100 de femei!”