Liga I: CSM Poli Iași - Concordia Chiajna 3-1

CSM Poli Iași a învins-o pe Concordia Chiajna cu scorul de 3-1 (0-0), vineri seara, pe teren propriu, în primul meci din etapa a 16-a a Ligii I de fotbal.

Pentru ieșeni au angolezul Pedro Mendes (49), capverdianul Platini (67), din lovitură liberă, și Andrei Cristea (90+2), introdus pe teren în minutul 91. Golul oaspeților a fost semnat de Paul Batin (72).

La Poli a debutat fundașul leton Vitalijs Jagodinskis, intrat pe gazon în prelungiri (90+3), în locul brazilianului Jo Santos.

În tur, Poli s-a impus cu 1-0.

Concordia a pierdut al doilea meci consecutiv în campionat, după patru victorii consecutive.

Poli Iași a reușit a doua victorie consecutivă.

CSM Poli Iași — CS Concordia Chiajna 3-1 (0-0), Stadion ''Emil Alexandrescu'' — Iași
Au marcat: Pedro Mendes (49), Luis Carlos Almada Soares ''Platini'' (67), Andrei Cristea (90+2), respectiv Paul Batin (72).
Arbitru: Horațiu Mircea Feșnic (Cluj-Napoca); arbitri asistenți: Alexandru Cerei (Cluj-Napoca), Gero Szabo (Cluj-Napoca); arbitru de rezervă: Dragoș Istrate (București)
Observatori: Ioan Onicaș (Zalău) — CCA, Constantin Țolea (Galați) — LPF

AGERPRES (AS-editor: Mihai Țenea, editor online: Daniela Juncu)

1 LIVE Referendumul pentru integrarea europeană și modificarea Constituției Republicii Moldova a trecut! / Maia Sandu conduce cu 42% în primul tur al prez…

2 Un nou fenomen / „Damele de control” care testează loialitatea bărbaților. Femeile sunt plătite de cliente care vor să vadă dacă partenerii le înșală