Liga I: CSMS Iași - CFR Cluj 0-2, în prima etapă din play-out

CFR Cluj a câștigat pe terenul lui CSMS Iași cu scorul de 2-0 (1-0), sâmbătă, într-un meci contând pentru prima etapă din play-out-ului Ligii I de Fotbal. Golurile au fost reușite de Cristian Bud, în minutul 21, și Daniel Coelho (90+4).

Unul dintre evidențiații partidei a fost Traian Marc, portarul lui CFR Cluj.

Vitor Bruno, de la oaspeți, a fost eliminat în minutul 69, când a văzut al doilea cartonaș galben.

CRF Cluj are 17 puncte și se află pe locul 2 în clasamentul play-out-ului, unde conduce CSMS Iași, cu 19 puncte.

CSMS Iași — CFR Cluj 0-2 (0-1) stadion ''Emil Alexandrescu'' — Iași
A marcat: Cristian Bud (21), Daniel Coelho (90+4)
Cartonaș roșu: Vitor Bruno (CFR, 69)
Arbitru: George Cătălin Găman (Craiova); arbitri asistenți: Valentin Avram (București), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova); arbitru de rezervă: Cătălin Buși
Observatori: Iosif Olah (Sfântu Gheorghe) — CCA, Constantin Țolea (Galați) — LPF