Liga I: Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - FC Voluntari 2-2, în play-out

Liga I: Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - FC Voluntari 2-2, în play-out

ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe a terminat la egalitate cu FC Voluntari, 2-2 (0-1), luni seara, la Sfântu Gheorghe, într-un meci din etapa a doua a fazei play-out a Ligii I de fotbal.

Sepsi OSK a scăpat printre degete victoria la primul său meci jucat la Sfântu Gheorghe în Liga I, care a fost şi primul jucat în nocturnă pe stadionul ''Municipal'', graţie unei instalaţii mobile închiriate.

FC Voluntari a deschis scorul în prelungirile primei reprize, prin Laurenţiu Marinescu (45+1 - penalty), după un fault comis de Ousmane Viera asupra lui Adrian Bălan. Sepsi a întors scorul după pauză, din două penalty-uri transformate de Istvan Fulop (49, 71), primul acordat la un duel între Yasin Hamed şi Marian Pleaşcă, iar al doilea după un fault comis de Lucian Cazan asupra lui Attila Hadnagy. FC Voluntari a smuls egalul în prelungiri, când Adrian Bălan (90+2) a marcat cu capul din centrarea lui Cazan.

Sepsi a avut două bare, prin Fulop (1) şi Obsivac (61), dar ilfovenii putea obţine toate cele trei puncte în final, însă Petre Ivanovici a ratat incredibil din şase metri (90+5).

Bogdan Bucurică (FC Voluntari) a părăsit terenul cu ambulanţa, în min. 60, după ce l-a lovit o minge în ureche.

La meci a asistat şi preşedintele Ligii Profesioniste de Fotbal, Gino Iorgulescu.

FC Voluntari a câştigat ambele meciuri direct cu Sepsi OSK din sezonul regulat cu acelaşi scor, 3-0.

ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - FC Voluntari 2-2 (0-1), stadion ''Municipal'' - Sfântu Gheorghe
Au marcat: Istvan Fulop (49 - penalty, 71 - penalty), respectiv Laurenţiu Marinescu (45+1 - penalty), Adrian Bălan (90+2).
Arbitru: Cătălin Popa (Piteşti); arbitri asistenţi: Ovidiu Artene (Vaslui), George Florin Neacşu (Câmpulung Muscel); arbitru de rezervă: Dragoş Istrate (Bucureşti)
Observatori: Augustus Constantin (Râmnicu Vâlcea) - CCA, Viorel Anghelinei (Galaţi) - LPF
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Daniela Juncu)


populare
astăzi

1 Așa o fi? / Știința oficială i-a declarat lucrările „pseudoștiință”. Colegii râdeau. Presa îl acuza de șarlatanie

2 VIDEO Uite o chestie care merită văzută și care spune multe despre unele personaje „glorioase” după decembrie 1989...

3 BREAKING Dispare rețeta de la medicul de familie / „Vă duceți la o farmacie, pe baza CNP-ului sau a cardului de sănătate sau a noii cărți de identitate”

4 „Donald J. Trump m-a violat împreună cu Jeffrey Epstein”. Ce dezvăluie noile documente din dosarele care-l vizează pe infractorul sexual

5 Milionarul român, care s-a lăfăit în banii celor de la Dinamo, a murit singur și uitat de lume. „Îi dădea bani Elenei Cîrstea. S-a separat de soție”