Liga I: Steaua București - Concordia Chiajna 1-0

Steaua București a învins formația Concordia Chiajna cu scorul de 1-0 (0-0), sâmbătă seara, pe Arena Națională din Capitală, într-un meci din etapa a treia a Ligii I de fotbal.

Singurul gol al partidei a fost înscris de Vlad Achim (77), cu un șut din voleu.

Adrian Popa (Steaua) a trimis mingea în bară în min. 24.

Vicecampioana, care a reușit a doua victorie din tot atâtea meciuri în campionat, a mai ratat și alte ocazii de gol. Concordia nu are niciun punct câștigat în acest sezon.

FC Steaua București — CS Concordia Chiajna 1-0 (0-0), Arena Națională — București
A marcat: Vlad Achim (77).
Arbitru: Alexandru Tudor (București); arbitri asistenți: Ovidiu Artene (Vaslui), Vladimir Urzică (Piatra Neamț); arbitru de rezervă: Claudiu Cornel Marcu (Constanța)
Observatori: Cristian Nica (Ploiești) — CCA, Octavian Goga (Brașov) — LPF

AGERPRES (AS-editor: Mihai Țenea, editor online: Adria Dădârlat)


populare
astăzi

1 „Capcana cu miere”. Scandal sexual și acuzații de spionaj înaintea alegerilor din Ungaria. Contracandidatul lui Orban: „M-am lăsat sedus”

2 O femeie a murit în vehiculul electric care a luat foc în mers, pe un bulevard din București. Soțul său a reușit să se salveze

3 „Nu mai e ca înainte”. Mărturiile românilor dintr-o țară europeană renumită până de curând pentru nivelul de trai

4 Moise Guran / Nea Marcel de la Buzău, acest manelist al politicii românești, gata oricând să-ți facă o cântare intitulată „mă doare-n plută de deficit”

5 VIDEO Ana Birchall / „Inițial am crezut că este un fake… dar nu este deși, pentru reputația și imaginea României, chiar aș fi vrut să nu fie adevărat”