Măcelul DNA din București NU S-A TERMINAT!

Punerea sub control judiciar a lui Ludovic  Orban reprezintă doar un nou episod din războiul declanșat de procurorii DNA cu primarii și candidații corupți din Capitală. Măcelul nu s-a terminat!

Încă un primar de sector și un candidat, tot de sector, ar putea  fi chemați, în perioada  următoare, la DNA, pentru a fi înștiințati în legătură cu acuzațiile care li se aduc, susțin surse bine informate din mediul politic și judiciar. Miza anchetelor  DNA o constituie modul în care suspecții au atribuit și au beneficiat indirect de o serie de contracte cu dedicație date unor firme pentru lucrări fictive care nu au început niciodată. Bombele vor exploda tot în curtea PNL! Iar prejudiciul s-ar ridica la milioane de euro.

Iar la PSD urmează singurul primar de București care n-a fost pus sub acuzare de DNA...


populare
astăzi

1 „Capcana cu miere”. Scandal sexual și acuzații de spionaj înaintea alegerilor din Ungaria. Contracandidatul lui Orban: „M-am lăsat sedus”

2 O femeie a murit în vehiculul electric care a luat foc în mers, pe un bulevard din București. Soțul său a reușit să se salveze

3 VIDEO Ana Birchall / „Inițial am crezut că este un fake… dar nu este deși, pentru reputația și imaginea României, chiar aș fi vrut să nu fie adevărat”

4 „Nu mai e ca înainte”. Mărturiile românilor dintr-o țară europeană renumită până de curând pentru nivelul de trai

5 Moise Guran / Nea Marcel de la Buzău, acest manelist al politicii românești, gata oricând să-ți facă o cântare intitulată „mă doare-n plută de deficit”