Manchester City câştigă titlul în Premier League având doar două înfrângeri în actualulul sezon

Manchester City s-a încoronat campioană a Angliei, încheind sezonul din Premier League cu o victorie, duminică, în deplasare, cu Southampton, printr-un gol reuşit de Gabriel Jesus în minutele de prelungire ale partidei.

Manchester United a terminat pe locul 2 şi a învins duminică pe Watford, cu 1-0, printr-un gol al lui Marcus Rashford (34).

Un festival de goluri a avut loc pe Wembley, acolo unde Tottenham, care a completat podiumul, a învins cu 5-4 pe Leicester City, lăsând pe Liverpool pe locul 4.

Dublele lui Harry Kane (7, 76) şi Erik Lamela (49,60), precum şi autogolul lui Christian Fuchs au adus victoria pentru Spurs, ''vulpile'' marcând prin Jamie Vardy (4,73), Riyad Mahrez ( 16) şi Kelechi Iheanacho (47).

Swansea - Stoke 1 - 2

În clasament, Manchester City a încheiat cu 100 de puncte, urmată de Manchester United, 81 pct, Tottenham, 77 de puncte şi Liverpool, 75 puncte, toate echipele urmând să joace în Liga Campionilor în ediţia viitoare, în timp ce fosta campioană, Chelsea, va juca în grupele Europa League.

Au retrogradat Stoke City şi West Bromwich. AGERPRES

3 Da, are 60 de ani și s-a calificat la concursul național de frumusețe Miss Argentina...