Maramureş: 40.000 de lei, furaţi din locuinţa unor bătrâni în timp ce erau plecaţi de acasă

Maramureş: 40.000 de lei, furaţi din locuinţa unor bătrâni în timp ce erau plecaţi de acasă

Poliţiştii cercetează furtul unei sume de 40.000 de lei din locuinţa unor oameni în vârstă din satul Copalnic Deal, a informat, duminică seara, purtătorul de cuvânt al IPJ Maramureş, Anca Pop.

"La faţa locului, poliţiştii au identificat apelanta la numărul 112, o femeie de 79 ani din Copalnic Deal, care a relatat faptul că, în timp ce a plecat de la domiciliu împreună cu soţul ei, în jurul orei 8,30, la un teren situat la o distanţă de aproximativ 150 de metri de locuinţă, persoane necunoscute au pătruns în imobil de unde au sustras o sumă importantă de bani, respectiv 40.000 lei", a spus Anca Pop.

Cercetarea la faţa locului a fost efectuată de o echipă complexă, alături de care a participat şi un cuplu chinotehnic, format dintr-un conductor câine şi un câine de urmă.

Poliţiştii continuă cercetările sub aspectul comiterii infracţiunii de furt calificat. AGERPRES


populare
astăzi

1 ALERTĂ Noul președinte ANAF va fi Adrian Nicuşor Nica

2 VIDEO Șoferul unui SUV Mercedes lovit de un Logan a murit după ce a fost aruncat prin trapă și prins sub mașina răsturnată

3 Un judecător CSM cu venituri de aproape 10.000 euro lunar e revoltat! / Fraților, în ce țară am ajuns să trăim?

4 Actrița Manuela Hărăbor anunță că a fost scoasă de Pro TV dintr-un serial din motive politice

5 VIDEO Priviți, șeful Eximbank filmat în cluburi din Saint-Tropez, în timpul scandalului despre sediul de stat închiriat de la un privat cu preț dublu