Medic din Capitală, găsit înjunghiat în urma incendiului izbucnit în apartamentul său. Ipoteza anchetatorilor

Un incendiu violent, izbucnit marți seară, 31 martie, într-un apartament de pe Calea Vitan, în Sectorul 3 al București, a scos la iveală o posibilă crimă.

Blocul unde a avut loc incendiul FOTO: captură video

Blocul unde a avut loc incendiul FOTO: captură video

Bărbatul de 72 de ani găsit în locuința care a luat foc era medic anestezist. El prezenta mai multe plăgi înjunghiate, potrivit primelor informații din anchetă.

Oamenii legii iau în calcul ipoteza unei crime urmate de incendierea apartamentului, în încercarea de a șterge urmele, potrivit Antena 3 CNN.

Medicul avea o experiență de peste 20 de ani în gărzi la Spitalul Lahovari. Până în urmă cu aproximativ doi ani, acesta a lucrat la Spitalul Clinic de Copii „Gomoiu”, de unde și-a încheiat activitatea în urmă cu câteva zile. El locuia singur, avea o fiică dintr-o căsătorie anterioară, iar în ultimii ani avea o relație cu o femeie.

Cazul este investigat de procurorii de la Serviciul Omoruri.

Intervenție de amploare a pompierilor

Incendiul s-a manifestat cu flacără deschisă într-un apartament situat la etajul 1 al unui bloc cu 8 etaje. Medicul a fost scos din apartament, cu arsuri pe aproximativ 50% din suprafața corpului, a fost transportat inițial la spital, însă ulterior s-a confirmat decesul acestuia.

Sursa: adevarul.ro


Citește și:

populare
astăzi

1 Primele detalii concrete despre ancheta în care i-a fost confiscat telefonul lui Arafat

2 De citit...

3 Bolojan / Coaliția a ajuns la un acord pentru creșterea vârstei de pensionare pentru polițiști și militari

4 INTERCEPTĂRI „1, 2, 3.. 8, 9. ‘Ai să-mi bag ****! / Să-l iau, în **** mea … Hai aici!” / Procurorii l-au supravegheat pe șeful ARR, Cristian Anton, în t…

5 „Băieți, săpați tranșee” / Kuleba dezvăluie cum SUA au avertizat Ucraina în 2021 despre invazia rusă, dar europenii au ignorat avertismentul