MFP: La extragerea de Revelion a Loteriei bonurilor fiscale 12 persoane au câștigat câte 70.097 lei

Loteria bonurilor fiscale din data de 31 decembrie 2016 are 12 câștigători, trei din București, fiecare încasând câte 70.097 de lei, a anunțat, luni, Ministerul Finanțelor Publice (MFP).

'La extragerea de Revelion a Loteriei bonurilor fiscale, 12 persoane au câștigat câte 70.097 lei, după reținerea impozitului. Revendicările premiilor au fost înregistrate la Alba-Iulia, Arad, București, Constanța, Petroșani, Roman, Sibiu, Suceava, Târgu Secuiesc și Topoloveni', a menționat instituția.

Lista câștigătorilor poate fi consultată pe pagina de Internet a ministerului.

Loteria bonurilor fiscale se organizează lunar pentru bonurile emise în luna anterioară. Valoarea totală a premiilor este de un milion de lei, care se împarte la maximum 100 de câștigători.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...