Monica-Laura Ion, numită în funcția de director de cabinet al premierului Grindeanu

Monica-Laura Ion a fost numită în funcția de director de cabinet al prim-ministrului Sorin Grindeanu, printr-o decizie a premierului.

Conform deciziei lui Sorin Grindeanu, Monica-Laura Ion are rang de secretar de stat și își va desfășura activitatea în cadrul aparatului propriu de lucru al prim-ministrului.

Totodată, Simona-Gabriela Baltag a fost numită în funcția de consilier la cabinetul prim-ministrului.

Printr-o altă decizie a lui Sorin Grindeanu, Ionica Sfetcu a fost numită vicepreședinte, cu rang de subsecretar de stat, al Autorității Naționale Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor (ANSVSA).

Totodată, premierul a decis eliberarea lui Mihai Ponea din funcția de vicepreședinte, cu rang de subsecretar de stat, al ANSVSA.

Deciziile premierului Grindeanu au fost publicate miercuri în Monitorul Oficial.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Foarte interesant ce spune omul ăsta despre Nicușor Dan...

2 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...

3 BREAKING Becali dezvăluie că Simion i-a promis președintelui Nicușor Dan că-l votează pe Veștea

4 BREAKING În ședința PNL s-a decis doar schimbarea președinților a 12 filiale de partid, toți din tabăra puciștilor

5 O nouă „realizare” marca Bolojan: Carburanții continuă să se scumpească în România, deși prețul petrolului scade