O femeie de 18 ani e principala suspectă în cazul fetei găsite moarte pe o bancă din Mangalia / Cele două erau cameriste la un hotel

Update 18.01: Suspecta și-a recunoscut fapta, au declarat surse judiciare pentru G4Media

Articol inițial: O femeie de 18 ani e principala suspectă a polițiștilor în cazul uciderii unei alte tinere, găsită duminică pe o bancă dintr-un parc din Mangalia, au declarat pentru G4Media surse oficiale. Și suspecta, și victima au 18 ani, potrivit surselor citate.

Polițiștii au fost alertați duminică dimineață la ora 5.30 că într-un parc din Mangalia se află cadavrul unei tinere. Cadavrul prezenta urme de violență.

Tânăra ucisă este din Vaslui.

Cele două tinere – suspecta de crimă și victima – erau colege de muncă, potrivit surselor citate. Ele erau cameriste la un hotel din Saturn și locuiau împreună într-o cameră de hotel din Mangalia. Ele s-ar fi certat din motive personale.

Poliția face cercetări sub coordonarea procurorilor din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Constanța.

Pescarul care a găsit-o pe tânăra moartă duminică dimineaţa în parcul din Mangalia spune că a avut un şoc, crezând mai întâi că ar fi vorba despre un câine, relatează Antena 3 CNN.

„Mergeam la pescuit, pe întuneric, 5:15 era ceasul. Ea era sub bancă, pusă acolo ghemuită. Am crezut că e un câine şi când am pus mâna, am văzut că e o persoană fizică. Nu mai respira, avea până în 15 ani”, a declarat pescarul.


populare
astăzi

1 Primul an de austeritate sub Bolojan / A redus deficitul, dar economia României a intrat în recesiune tehnică

2 Așa o fi? / Ceva grav de tot urmează a se întâmpla în războiul din Ucraina

3 Ăla cu ceas Cartier de 44.000 de euro e președintele PSD al CJ Olt...

4 Imagini care dau fiori vizavi de Porțile de Fier 2

5 Ce „coace” Tucker Carlson? /