O firmă din România a câștigat licitația pentru construirea unui nou drum între Oradea și stațiunea Băile Felix

O firmă din România a câștigat licitația pentru construirea unui nou drum între Oradea și stațiunea Băile Felix, proiect de 150 de milioane de lei din fonduri europene. Șoseaua, cu o lungime de 6 kilometri, va avea o singură bandă pe sens și va deveni centura localității Sânmartin de pe Drumul Național 76. Consiliul Județean Bihor anunță că lucrările ar putea începe din august și trebuie finalizate la sfârșitul anului viitor.

Sursa: rador.ro


populare
astăzi

1 VIDEO Ana Birchall / „Inițial am crezut că este un fake… dar nu este deși, pentru reputația și imaginea României, chiar aș fi vrut să nu fie adevărat”

2 Așa o fi?

3 Rubio a dezvăluit la Munchen câți soldați pierde Rusia săptămânal pe frontul din Ucraina

4 Dovezi tot mai numeroase că Epstein a fost ucis: un misterios fulger portocaliu și medicul care spune că a fost strangulat

5 Elita Chinei care dispare în mod ciudat. În Marea Sală a Poporului din Beijing sunt tot mai multe scaune goale