Percheziţii în Argeş la persoane bănuite de infracţiuni economice

Percheziţii în Argeş la persoane bănuite de infracţiuni economice

Reprezentanţii Inspectoratului de Poliţie Judeţean (IPJ) Argeş şi ai Direcţiei Operaţiuni Speciale din cadrul Inspectoratului General al Poliţiei Române (IGPR) efectuează, miercuri dimineaţa, 4 percheziţii domiciliare la sediile unor societăţi comerciale şi locuinţele unor persoane bănuite de evaziune fiscală.

Potrivit unui comunicat de presă al IGPR, acţiunea se desfăşoară în cadrul unui dosar penal în care se efectuează cercetări sub aspectul săvârşirii infracţiunii de evaziune fiscală.

Din cercetări a reieşit că, în perioada 2007-2018, administratorul unei societăţi comerciale, cu profil de activitate creşterea porcinelor, ar fi comercializat porci vii fără să înregistreze în evidenţele contabile operaţiunile comerciale efectuate şi veniturile realizate.

La acţiune participă şi luptători ai Serviciului pentru Acţiuni Speciale din cadrul IPJ Argeş.

AGERPRES / (AS - editor: Irina Poenaru, editor online: Gabriela Badea)


populare
astăzi

1 Tudor Chirilă, revoltat de decizia CCR și mesaj tranșant pentru magistrați: „E atât de greu de acceptat că trebuie să munciți ca toți ceilalți”

2 Răsturnare de situație! / Descoperire importantă făcută de specialiştii INSEMEX în cazul exploziei din Rahova!

3 VIDEO Deranj public în Grecia după ce cântăreața Despina Vandi a făcut pană pe autostradă și a fost dusă la hotel cu o mașină de patrulă a poliției

4 De citit... / Destinele României au fost preluate de judecători și procurori. Oamenii politici și cetățenii au fost scoși din joc

5 Un cardiolog a explicat care este valoarea normală a colesterolului: „De la acest prag în jos, ateroscleroza începe să dea înapoi”