Petrolul, învinsă acasă de CFR Cluj. „Găzarii” au avut un gol anulat

Petrolul Ploiești a fost învinsă acasă, de CFR Cluj, scor 1-2, în etapa cu numărul 24 din SuperLigă.

Echipa lui Adi Mutu, o nouă victorie în Superliga FOTO Sportpictures

Formația lui Florin Pîrvu a deschis scorul în minutul 23 prin Irobiso, după ce ardelenii au avut o mare ocazie în primele secunde ale partidei. Philip Otele a trecut de fundașii Petrolului, dar mingea s-a dus pe lângă poartă.

CFR Cluj a egalat prin Kader Keita, care a marcat. Keita a șutat din marginea careului spre colțul lung, iar Zima nu a putut face nimic.

Petrolul a avut și un gol anulat. Ișfan a marcat în minutul 79, dar se afla în ofsaid. Ciprian Deac a stabilit scorul final în prelungirile partidei, după o greșeală în careul Petrolului.

Trupa lui Florin Pîrvu a venit după o victorie și o remiză, în timp ce gruparea lui Adrian Mutu, la debutul pe bancă al „Briliantului”, a învins-o în runda trecută cu 4-1 pe FC Voluntari.

Înaintea meciului din runda a 24-a a SuperLigii, CFR Cluj se află pe locul doi în clasament, cu 39 de puncte, în timp ce Petrolul se află pe poziția a 9-a, cu 31 de puncte.

4 VIDEO „Nasty” și-a ales candidatul pentru București! Pe cine susține fostul tenismen?