Ponta a numit-o pe Simona Man, preşedintele PPDD, la conducerea Autorităţii pentru Turism

Simona-Allice Man, preşedintele Partidului Poporului-Dan Diaconescu (PPDD), a fost numită, luni, de premierul Victor Ponta la conducerea Autorităţii Naţionale pentru Turism (ANT), cu rang de secretar de stat.

Postul de preşedinte al ANT este vacant de două luni, de când Răzvan Filipescu a demisionat de la conducerea instituţiei.

La finele lunii august, agenţia MEDIAFAX a anunţat că Răzvan Filipescu va pleca în septembrie de la conducerea Autorităţii Naţionale pentru Turism, sursele citate, din zona politică şi turism, motivând retragerea prin tensiunile existente între acesta şi ministrul pentru IMM şi Turism, Florin Jianu.

ANT se află în subordinea Ministerului Economiei şi în coordonarea ministrului delegat pentru IMM, mediul de afaceri şi turism.

 


populare
astăzi

1 Da, este Trump la Moscova. Este de amintit ce-a făcut după ce s-a întors de acolo...

2 Cum a reușit Iranul să lovească unde americanii păreau invincibili. Adevărul incomod pentru Trump: „Asta arată o evaluare greșită”

3 O diplomată aflată la post în Emiratele Arabe Unite critică Parlamentul pentru că a permis SUA să folosească baza Kogălniceanu

4 Iranul dă șah economiei mondiale, dar americanii mai au o carte de jucat. Expert: „E o armă teribilă”

5 O femeie l-ar fi ruinat pe bogatul Ioan Niculae. Dezvăluirile unui fost apropiat din fotbal