Prăbușirea unor avion la un miting aviatic în sudul Angliei, soldată cu mai multe victime

Prăbușirea unor avion la un miting aviatic în sudul Angliei, soldată cu mai multe victime

Un avion s-a prăbușit și a provocat mai multe victime la un miting aviatic în Brighton, pe coasta sudică a Angliei, au anunțat sâmbătă serviciile de urgență, transmite Reuters.

Avionul a lovit mai multe mașini pe o șosea principală, la nord de Aeroportul Shoreham, unde avea loc mitingul aviatic, a indicat poliția într-un comunicat, fără să ofere alte informații.

Shoreham Air Show a anunțat pe Twitter c-a avut loc ''un incident major'' și că au fost mobilizate serviciile de urgență.

Potrivit relatărilor media, avionul era un Hawker Hunter, un model din anii 1950, și că pilotul său a fost scos din epava cuprinsă de flăcări. AGERPRES


populare
astăzi

1 „O acțiune deliberată. Ne pregătim pentru cele mai rele scenarii”

2 Marele frate chinez. Cum trece lumea sub controlul Chinei

3 Traian Băsescu, avertisment sumbru pentru români: „Pe 28 Septembrie, seara, Putin şi ai lui pot fi la graniţa României”

4 Luptă pe muchie de cuțit în PSD. „Cel mai prost moment al partidului”

5 Foarte interesante amănunte...