Prahova: Percheziții la persoane bănuite de furturi din societăți comerciale; prejudiciul creat este de peste 10.000 euro

Polițiștii prahoveni efectuează, miercuri dimineața, opt percheziții la persoane bănuite de furturi din societăți comerciale, nouă persoane urmând să fie conduse la sediul Inspectoratului de Poliție Județean (IPJ) pentru audieri, informează un comunicat de presă remis AGERPRES.

Potrivit sursei citate, polițiștii IPJ Prahova și ai Direcției Operațiuni Speciale a Poliției Române efectuează percheziții într-un dosar cu un prejudiciu de peste 10.000 euro.

"Din cercetări au rezultat indicii că, începând cu luna ianuarie a acestui an, cei în cauză ar fi sustras diverse bunuri, pe care ulterior fie le comercializau, fie le utilizau în interes propriu. 9 persoane vor fi conduse la sediul poliției, pentru audieri. Prejudiciul cauzat până în prezent este de peste 10.000 de euro", se menționează în comunicat.

La percheziții participă și jandarmi.

AGERPRES / (AS — autor: Irina Poenaru)


populare
astăzi

1 Degringoladă în PSD / „Nu mă văd într-un partid cu Sorin Grindeanu la conducere. Uită-te în sondaje: cel mai mare partid este AUR”

2 VIDEO Premiul Darwin pentru prostie / Momentul în care un turist bulgar este mușcat de urs, în zona Barajului Vidraru

3 Fraților, e groasă treaba / Lia Savonea ar solicita Guvernului Bolojan drepturi salariale de 1 miliard de euro

4 SURSE Nicușor Dan amână desemnarea premierului. Tomac nu are majoritate

5 Karner explică de ce Austria a blocat aderarea României în Schengen din 2022: „A fost una dintre cele mai dificile decizii din cariera mea”