Premierul britanic Boris Johnson şi soţia sa anunţă că au o fetiţă

Premierul britanic Boris Johnson şi soţia sa, Carrie, au anunţat joi că au o fetiţă, informează Reuters. Fiica lor, sănătoasă, s-a născut în cursul dimineţii, la un spital din Londra, a declarat o purtătoare de cuvânt a familiei.

"Atât mama, cât şi fiica se simt foarte bine. Soţii doresc să mulţumească echipei strălucite de maternitate a NHS (National Health Service, serviciul naţional de sănătate - n. red.) pentru toate îngrijirile şi sprijin", arată un comunicat al purtătoarei de cuvânt.

Boris şi Carrie Johnson s-au căsătorit în mai anul acesta şi aveau deja un fiu, Wilfred, născut în aprilie 2020.

Premierul a mai fost căsătorit de două ori şi refuză să spună câţi copii are. Patru i s-au născut în a doua căsătorie, cu avocata Marina Wheeler. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți și voi ce s-a întâmplat în secunda doi după ce CCR a validat reforma privind pensiile magistraților

2 Jocurile Olimpice, un maraton sexual? O sportivă a avut curajul să explice de ce e criză de prezervative în Satul Olimpic

3 Un „lord” din energie, cu cifră de afaceri de 1,8 miliarde de euro și profituri de peste 200 de milioane de euro, cercetat de DIICOT pentru spălare de…

4 Aproape jumătate de milion de dolari dați pe închirierea de mașini pentru patru piloți F-16 trimiși în SUA. Miruță: „E strigător la cer”

5 Fiul președintelui Partidei Romilor Vaslui, amenințări șocante pe TikTok: „Vă tai pe toți! Nu are cine ce să îmi facă”