Procurorii DNA au descins la sediul Federației Române de Fotbal

Procurorii Directiei Nationale Anticoruptie (DNA) au descins, miercuri, la sediul Federatiei Romane de Fotbal. Ei cauta o serie de contracte semnate in perioada 2008-2010, cand forul era condus de Mircea Sandu, iar Ionut Lupescu era director general, potrivit Digi Sport.

Actiunea DNA vine la doar cateva zile dupa ce Razvan Burleanu a publicat pe blogul personal o serie de articole cu privire la anumite contracte semnate in perioada in care FRF era condusa de Mircea Sandu si Ionut Lupescu.

Printre altele, Burleanu a acuzat ca Ionut Lupescu a cumparat mai multe ceasuri din banii FRF, pentru care a platit 30 de mii de euro.

Totodata, Lupescu a fost acuzat de Burleanu ca a semnat un contract cu o firma la care era actionariat, iar astfel a mai incasat inca 300 de mii de euro.

Dupa ce a aflat ca Lupescu va candida la alegerile pentru presedintia FRF, Burleanu a inceput un serial pe blogul personal in care a prezentat mai multe documente care ar fi fost semnate in mandatul Sandu-Lupescu.
 

Burleanu a spus, miercuri dimineata, ca va prezenta documentele si autoritatilor.

-revenim cu detalii-


populare
astăzi

1 Țara lui Plaha / Un fost colonel SIE este acuzat de CNSAS de poliție politică în regimul comunist. După 1990, a ocupat posturi în mai multe ambasade, ia…

2 Drepturile pensionarilor, încălcate de unele case de pensii, inclusiv din străinătate

3 VIDEO Simboluri misterioase ale unei civilizații pierdute se întind pe tot globul

4 Ambasadorul SUA, „trimis la plimbare” de oficiali polonezi. De ce reprezentanții noștri tac când România este pusă la zid

5 O campioană a României s-a îmbogățit cu banii de pe OnlyFans. Cândva nu-și permitea să investească în echipament și recuperare