
Rapid l-a numit antrenor pe Costel Gâlcă. Cuvinte mari spuse de fostul stelist la înscăunare: „Vreau să construim o echipă care să joace cu sufletul”
Conducerea echipei de fotbal Rapid l-a ales pe antrenorul Costel Gâlcă, 53 de ani, să îi ducă pe giuleșteni în cupele europene, după eșecul avut cu Marius Ninel Șumudică (54 de ani), care a ratat toate obiectivele în stagiunea recent încheiată. Rapid a terminat pe 5 în Superligă și n-a putut trece de Hermannstadt în semifinalele Cupei României.
Rapid a făcut comunicarea pe contul oficial de Facebook, acolo unde fanii i-au urat succes, dar destui i-au reamint de trecutul petrecut în roșu și albastru:
„???? ?? ?????, ?????????? ??̂???̆!
Constantin Gâlcă este noul antrenor al Rapidului! Tehnicianul a semnat un contract valabil până în vara lui 2027.
? „?̦??? ?? ?̂???????̆ ???????? ????????? ?̦? ????? ??̆ ????????? ? ??ℎ???̆ ???? ??̆ ????? ?? ????????!”.
Cel alintat „Costelinho” a câștigat titlul în România în 2015, când a reușit o triplă istorică cu FCSB (a mai triumfat în Cupa României și în Cupa Ligii, cea din urmă competiție fiind desființată între timp).
Gâlcă a plecat de la trupa lui Gigi Becali după ce i-a nesocotit ordinele patronului, de a cărui influență a fost ferit întrucât era încarcerat.
Sursa: adevarul.ro