Răsturnare de situație în cazul Ion Țiriac. Adevărul despre „boala” miliardarului, dezvăluit de fiul său, Alexandru

Ion Alexandru Țiriac, fiul lui Ion Țiriac, a susține că informațiile potrivit cărora fostul mare jucător de tenis a fost internat într-un spital din Viena sunt false. Moștenitorul averii miliardarului l-a contrazis pe Ilie Năstase, care transmisese că prietenul său a fost internat în spital din cauza unei „gripe foarte urâte”.

Ion Țiriac e bine, transmite fiul său. Foto Facebook

Ion Țiriac e bine, transmite fiul său. Foto Facebook

„A fost răcit și s-a internat. El face asta foarte des, răcește și face o febră și toate astea. A făcut o gripă foarte grea, urâtă și s-a internat, dar astăzi ajunge în București”, a dezvăluit ieri Ilie Năstase. Însă informațiile lansate de acesta au fost dezmințite de fiul lui Ion Țiriac.

Ion Alexandru Țiriac susține că tatăl său nu a fost deloc la spital. „Tata e sănătos, se află în București. Muncește. Nu a fost nici măcar la spital, la vreun control de rutină! Doar că ce să facă acum? Nu o să apară el să se justifice la TV. Sunt numai prostii care nu au nicio legătură cu realitatea. Nu știu de unde au apărut și cine le-a lansat”, a declarat Ion Alexandru Țiriac, citat de sportpesurse.

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 Întârzierea la A0 Nord / Lotul 3, finalizat abia în septembrie, ține blocat și Lotul 4

2 US Open / Alcaraz și Serena Williams, surpriza serii; cine luptă în semifinale la dublu mixt

3 Senzaționalul interviu al lui Alexander Dughin: „Războiul Rusiei împotriva Rusiei. Uniunea Sovietică nu ar fi trebuit să fie distrusă în 1991”

4 „Eu mor cu crucea în mână dacă a luat un leu” / Fănel Bogos povestește cum a ajuns în biroul lui Bolojan și ce a discutat cu premierul

5 Via Carpatia / Autostrada pan-europeană de 3.000 km, gata până în 2030. România, nod strategic