Răzvan Lucescu, pedepsit fără milă în Grecia după scandalul provocat la meciul cu AEK Atena. Are interzis și la vestiare

Răzvan Lucescu (55 de ani), tehnicianul campioanei Greciei - PAOK Salonic, a primit o suspendare de patru luni, din cauza incidentelor petrecute pe 18 decembrie, după meciul cu AEK, din Cupa Greciei.

Lucescu jr

Lucescu jr

Publicația elenă Gazzetta.gr scrie că în cele patru luni Răzvan Lucescu nu va avea voie să stea pe banca lui PAOK, dar nici să intre la vestiare pe durata meciurilor. Suspendarea a fost dictată de Comisia de Disciplină din Grecia.

Nu doar Răzvan Lucescu a fost suspendat patru luni de la PAOK. Aceeași sancțiune a fost primită de asistenții săi: Pantelis Konstantinidis, Georgios Tsonakas, Georgios Theodoridis și Athanasios Kapoulas. De asemenea, toți cei cinci au primit amenzi de câte 15.000 de euro!

Clubul PAOK a primit o amendă de 30.000 de euro. Nici rivalii de la AEK nu au scăpat de sancțiuni, dar nu sunt la fel de severe. Patronul Marios Iliopoulos trebuie să plătească 7.500 de euro pentru că a intrat în vestiarul lui PAOK după meci.

Răzvan Lucescu e acuzat că a agresat un suporter al lui PAOK. Sancțiunile au apărut după ce AEK a prezentat un filmuleț în care Răzvan Lucescu și colegii săi din staff-ul lui PAOK ar fi agresat câțiva suporteri ai lui AEK, în parcarea stadionului.

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 Întârzierea la A0 Nord / Lotul 3, finalizat abia în septembrie, ține blocat și Lotul 4

2 US Open / Alcaraz și Serena Williams, surpriza serii; cine luptă în semifinale la dublu mixt

3 Senzaționalul interviu al lui Alexander Dughin: „Războiul Rusiei împotriva Rusiei. Uniunea Sovietică nu ar fi trebuit să fie distrusă în 1991”

4 „Eu mor cu crucea în mână dacă a luat un leu” / Fănel Bogos povestește cum a ajuns în biroul lui Bolojan și ce a discutat cu premierul

5 Via Carpatia / Autostrada pan-europeană de 3.000 km, gata până în 2030. România, nod strategic