Republica Dominicană: Crainicul și directorul unui post de radio local, uciși în direct

Republica Dominicană: Crainicul și directorul unui post de radio local, uciși în direct

Un crainic și directorul postului 103.5 FM din San Pedro de Macorís, din Republica Dominicană, au murit marți după ce un individ a intrat în postul de radio și a tras asupra lor, au informat surse ale Colegiului Dominican al Presei (CDP), citat de EFE.

Victimele sunt crainicul Luis Manuel Medina, care în momentul împușcăturilor vorbea în direct la postul 103.5 FM și colegul său, Luis Martínez, directorul postului de radio.

Președintele CDP, Olivo De León, a declarat pentru EFE că, potrivit primelor informații, un bărbat a pătruns în postul de radio instalat într-un centru comercial și fără niciun cuvânt a deschis focul, trăgând asupra lui Medina și apoi asupra lui Martínez, care se afla în acel moment în incintă și asupra secretarei Dayana García, care a fost rănită grav.

AGERPRES


populare
astăzi

1 DEZVĂLUIRE Finlandezilor li s-a spus să nu-i mai bată pe americani, pentru că era „umilitor și demoralizant”

2 BREAKING Priviți până unde a ajuns această spioană a Rusiei! / Mai mult, e asociată cu consulul onorific al României la Hamburg, Klaus Rainer Kirchhoff

3 BREAKING O judecătoare, membră CSM, dă în vileag caracatița clientelismului din sistemul de Justiție

4 Cum l-a forțat UE pe Trump să-și înghită amenințările privind Groenlanda: „Nu se prea pune nimeni cu Uniunea Europeana”

5 Viktor Orbán „pune ultimele cuie în sicriul lui Zelenski”: „Ești într-o poziție disperată. Fiecare va primi ce merită”