Rugby: CSM Bucureşti a cucerit în premieră Cupa Regelui

CSM Bucureşti a cucerit în premieră Cupa Regelui la rugby, sâmbătă, pe Stadionul Naţional Arcul de Triumf din Capitală, după ce a învins-o în finală pe CSA Steaua Bucureşti cu scorul de 24-22 (11-9).

La meci a asistat şi selecţionata Under-20 a României, care va participa de săptămâna viitoare la World Rugby U20 Trophy.

Pentru a ajunge în finala Cupei Regelui, CSA Steaua a învins pe CSM Ştiinţa Baia Mare cu 32-28, în timp ce CSM Bucureşti a trecut de Timişoara Saracens cu 31-8. În această competiţie, Cupa Regelui, militarii au adunat până în prezent două medalii de argint, iar tigrii, una de bronz.

În finala mică, CSM Ştiinţa Baia Mare a învins-o pe Timişoara Saracens cu scorul de 30-29 (14-17), pe terenul ''Iuliu Haţieganu'' din Cluj-Napoca.
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Daniela Juncu)

5 Ucraina a încălcat „linia roșie nucleară” a Rusiei? / Culisele unui atac ucrainean asupra unei ținte-cheie din Rusia